Gabinet psychologiczny
Al. Wojska Polskiego 42, II p., Szczecin
www.szymanska-psycholog.pl
tel. +48 668113116
W 1996 r. ukończyłam psychologię na KUL. Rozpoczęłam praktykę zawodową, którą nieprzerwanie kontynuuję od 28 lat.
W 2003 r. obroniłam pracę doktorską z psychologii a w 2009 r. ukończyłam studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim. Po zakończeniu udziału w cyklu kursów z interwencji kryzysowej prowadzonych przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego /dr Wadę Badurę - Madej/, w 2012 r. zostałam Certyfikowanym Superwizorem i Interwentem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Ponadto, uczestniczyłam w licznych kursach, szkoleniach z terapii krótkoterminowej, uzależnień, przeciwdziałania przemocy, negocjacji w sytuacjach kryzysowych i innych kursach doskonalących.
Od 2017 r. jestem promotorem i wykładowcą akademickim w Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie gdzie wykładam interwencję kryzysową, psychologię społeczną, mechanizmy stresu i radzenia sobie ze stresem.
Doświadczenie zawodowe:
Od 28 lat udzielam pomocy psychologicznej osobom w kryzysie m.in. w relacjach partnerskich, żałobie, z zespołem stresu pourazowego, doświadczającym przemocy, mobbingu i w innych trudności zarówno z obszaru kryzysu jak i problemów życia codziennego. Prowadzę warsztaty psychologiczne dla weteranów rannych i poszkodowanych w misjach
w Afganistanie, Iraku i innych krajach oraz dla ich rodzin.
W 2014 r., na zaproszenie Departamentu Stanu USA, uczestniczyłam w programie International Visitor Leadership Program "Wounded Warrior Assistance".
Od wielu lat prowadzę szkolenia m.in. z wojskiem, policją, załogami statków z psychologii terroryzmu,
zachowania się w sytuacjach zakładniczych.
Wykonuję badania psychologiczne dla osób posiadających lub ubiegających się o broń i innych wymienionychw ustawie o broni i amunicji. Szkoliłam służby ratownictwa medycznego w zakresie kontaktu z poszkodowanymi.
Posiadam doświadczeniew prowadzeniu działań psychoprofilaktycznych w dziedzinie uzależnień, mobbingu, samobójstw, przeciwdziałania przemocy i in. Prowadziłam superwizję Regionalnych Centrów Kryzysowych w Myśliborzu i Stargardzie. Współpracowałam ze stowarzyszeniami: Nikt nie zostaje, Stowarzyszeniem Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju, którego jestem honorowym członkiem.
W pracy psychologa staram się jak najlepiej służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, kierując się przy tym uważnością, empatią, zdrowym rozsądkiem. Moim celem jest skuteczna, efektywna pomoc zmierzająca do poprawy funkcjonowania pacjentów w ich dążeniu do samorealizacji.